• Mugurkaula lokālo (dziļo) muskuļu funkcija tiek izjaukta sāpju gadījumā, lai to atgūtu nepieciešami specifiski vingrojumi, kas tos atkal aktivizē. Savukārt, tieši lokālo muskuļu optimāls darbs pasargā no atkārtotas sāpju epizodes;
  • Muskuļu darba saskanīgums tiek traucēts, ja ikdienas aktivitātēs dominē viena veida muskuļu noslodze vai pārslodze;
  • Aktīvās stabilitātes traucējumus var veicināt nesabalansēti fiziskie treniņi;
  • Lai muskuļi darbotos saskaņoti, nodrošinot optimālu aktīvo stabilitāti, nepietiek tikai ar atsevišķu muskuļu spēka funkciju, jo būtiska ir muskuļu aktivizācija noteiktā laikā un secībā, par ko atbild nervu sistēmas kontrolējošā funkcija;
  • Jaunākie pētījumi apliecina, ka optimāla mugurkaula, lāpstiņu un iegurņa aktīvā stabilitāte saistās ar labāku sportisko sniegumu un var pasargāt no ekstremitāšu traumām.

Dalībnieki un pētījuma norise

Ja esat vecumā no 18 līdz 35 gadiem  un ikdienā regulāri nodarbojaties ar fiziskajām aktivitātēm augstās pozās (piem., skrienat, dejojat) - aicinām Jūs piedalīties pētījumā par muguras lejasdaļas aktīvās stabilitātes uzlabošanas ietekmi uz kāju muskuļu spēka funkciju un funkcionālo uzdevumu izpildi.

  • Pētījuma ietvaros paredzētas 12 nodarbības: mazās grupas (3 līdz 4 dalībnieki; fizioterapeita vadībā), 45 min 2-3x nedēļā, ietverot specifiskus vingrojumus, ar mērķi uzlabot aktīvo stabilitāti muguras lejasdaļā un iegurnī.
  • Pētījuma laikā divas reizes - pirms un pēc programmas - tiks veikta funkcionālās izmeklēšana, kas ietvers muguras lejasdaļas aktīvās stabilitātes mērījumu un atsevišķu kāju muskuļu spēka mērījumus, kā arī Jums vajadzēs atbildēt uz dažiem jautājumiem saistībā ar Jūsu pašsajūtu un pētījuma sākumā tiks veikti Jūsu auguma un svara mērījumi. Tas kopumā aizņems aptuveni 45 līdz 60 min.
  • Nodarbības un novērtēšana notiks Laba prakse fizioterapijas klīnikā Rīgā, Āgenskalna ielā 4-2.

Pieteikšanās un tuvāka informācija: info@labaprakse.lv vai tel. 22311462

Pētījuma protokolu lasīt šeit

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .